Strona główna » Wydarzenia » Dział Rekreacji i Sportu

Dział Rekreacji i Sportu

Data publikacji: środa, 25 września 2019 Ostatnia aktualizacja: środa, 25 września 2019

Dział Rekreacji i Sportu Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego prowadzi działania na dwóch przenikających się płaszczyznach: sportowej i rekreacyjnej.

Dział Rekreacji i Sportu Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego prowadzi działania na dwóch przenikających się płaszczyznach: sportowej i rekreacyjnej. Działalność sportowa skupiona jest w czterech sekcjach: badmintona, tenisa stołowego, brydża sportowego i szachów. Zajęcia rekreacyjne odbywają się w sześciu sekcjach: badmintona, tenisa stołowego, brydża sportowego, szachów i tenisa ziemnego.
Kadrę stanowią wysokokwalifikowani nauczyciele będący również trenerami, instruktorami wychowawcami.

SEKCJA BADMINTONA

Sekcja badmintona prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Zajęcia prowadzone są w grupach dostosowanych do wieku i poziomu zaawansowania uczestników. Grupa zaawansowana, zawodnicy, biorą udział w turniejach badmintona klasyfikacyjnych, okolicznościowych, konsultacjach i obozach Kadry Województwa Małopolskiego.
Zajęcia prowadzą: mgr Małgorzata Majerska - nauczyciel dyplomowany, mgr Katarzyna Wójcik – nauczyciel dyplomowany, od wtorku do piątku na sali gimnastycznej Szkoły Branżowej przy ul. Rzeźniczej 4.

Zapisy, informacji udziela Małgorzata Majerska
Tel. 693 629 464

e-mail malgorzata.majerska@ksos.pl

SEKCJA BRYDŻA SPORTOWEGO

Sekcja brydża sportowego istnieje w Krakowskim Ośrodku Sportowym prawie 30 lat. Jej twórcą i założycielem jest Janusz Rżewski, który wyszkolił wielu świetnych zawodników. Sekcja szkoli młodzież szkół podstawowych i liceów w oparciu o autorski program nauczania, który był realizowany w klasach „brydżowych”.
Zajęcia odbywają się w KSOS Centrum w soboty od 10 do 13 oraz w wybranych szkołach (Szkoła Podstawowa nr 55 oraz Liceum XLIV). Zajęcia prowadzi instruktor brydża sportowego Mirosław Tomana.

Zapisy, informacji udziela Mirosław Tomana
Tel. 667 833 976

e-mail miroslaw.tomana@ksos.pl

 

TENIS STOŁOWY

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od lat 6 do 17, zarówno tych, którzy chcą zaczynać swoją przygodę przy pingpongowym stole, a także tych którzy już posiadają pewne umiejętności. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy: Tadeusz Kanas- nauczyciel dyplomowany oraz Filip Utylski- nauczyciel dyplomowany.
Początkujący uczestniczy uczą się prawidłowej techniki gry. Doświadczeni zawodnicy udoskonalają swoje umiejętności i uczestniczą w zawodach (adekwatnych do ich poziomu) zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Zarówno początkujący jak i doświadczeni trenujący podnoszą swoją ogólną sprawność fizyczną. W zajęciach pomagają instruktorom automaty wyrzucające piłki oraz inne nowinki techniczne usprawniające treningi i zajęcia.
Zajęcia tenisa stołowego odbywają się według następującego harmonogramu:
KSOS Centrum
Poniedziałek 16.15-20.00
Wtorek- Piątek 16-19.00
Sobota 9-12
MBP Śródmieście
Wtorek 17.40-19.55
Środa 17.40-19.55
Piątek 17.40-19.55

Zapisy, informacji udziela : Filip Utylski
Tel. 502937491

e-mail: filip.utylski@ksos.pl

TENIS ZIEMNY

Sekcja Tenisa Ziemnego prowadzi zajęcia zarówno dla szkół i przedszkoli w ramach „Powszechnej nauki tenisa ziemnego” jak i dla dzieci i młodzieży jako zajęcia pozalekcyjne.
Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywają się w godzinach dopołudniowych.
Zajęcia z naboru indywidualnego odbywają się w trzech grupach w zależności od zaawansowania zawodników (grupy początkujące, średniozaawansowane, zaawansowane) od wtorku do czwartku.
Zajęcia prowadzą mgr Monika Zielińska – Pietruczuk - nauczyciel dyplomowany,mgr Maciej Ziomek- nauczyciel mianowany, Maciej Brzyski nauczyciel mianowany oraz mgr Marzena Dudzik-Szpak – nauczyciel dyplomowany. Wszystkie zajęcia odbywają się na kortach tenisowych oraz salach gimnastycznych przy Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym al. Powstania Warszawskiego 6.

Zapisy przyjmuje i informacji udziela: Monika Zielińska - Pietruczuk
Tel. 664 121 195
e – mail: pietruczuk@ksos.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 Copyright Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy 2010

Ważne! Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X  Zamknij komunikat