Strona główna » Wydarzenia » Obchody Święta Państwa Podziemnego w Muzeum AK

Obchody Święta Państwa Podziemnego w Muzeum AK

Data publikacji: wtorek, 24 września 2019 Ostatnia aktualizacja: wtorek, 24 września 2019

29 września jak co roku odbędą się w Muzeum AK uroczyste obchody Święta Państwa Podziemnego. Organizatorem obchodów jest co roku Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Krakowie.

 

29 września jak co roku odbędą się w Muzeum AK uroczyste obchody Święta Państwa Podziemnego. Organizatorem obchodów jest co roku Stowarzyszenie Szarych Szeregów Oddział w Krakowie. Uroczystość rozpoczyna się Uroczystym Apelem i wejściem pocztów sztandarowych. Podczas uroczyści wręczane są Odznaki Stowarzyszenia Szarych Szeregów – „Więź Pokoleń”, które dzieci i młodzież zdobywają podczas Złazu na Lubogoszczy.
W 2014 roku podczas obchodów hm. Władysław Zawiślak (pseudonim „Wrzos”) i hm. Barbara Pajor (pseudonim „Szara”) otrzymali odznakę Honoris Gratia ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa. W tym roku odbyło się również otwarcie wystawy „Harcerze Szarych Szeregów w okupowanym Krakowie” projektu Olgi Bardan. Wystawa ta w tym roku gości w naszych progach i mogą ją również podziwiać dzieci uczęszczające na zajęcia korekcyjne w KSOS.
Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy przychodzą do naszego ośrodka z klasami na zajęcia nauki pływania.
Integracyjną częścią wystawy jest gra terenowa, którą przygotowała Agnieszka Grochal przy współpracy z Katarzyną Lasiewicz z Działu Gimnastyki Korekcyjnej. Dzięki niej dzieci w aktywny sposób mogą zapoznać się bliżej z historią Krakowskich Szarych Szeregów i wraz z rodzicami poznać miejsca poświęcone ich pamięci.
Młodzież, która ukończy grę i odda prawidłowo rozwiązane zadania otrzyma nagrody i dyplomy podczas oficjalnej części obchodów Święta Państwa Podziemnego.
Po jej zakończeniu odbywa się co roku kominek z gawędą harcerską.
Co roku w uroczystości tej uczestniczą przedstawicie dyrekcji oraz nauczyciele współpracujący z patronem naszego ośrodka.

Agnieszka Grochal
Katarzyna Lasiewicz

 

 

 

 

 

 Copyright Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy 2010

Ważne! Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X  Zamknij komunikat